Rychlé odkazy:

Fyzioterapie - Zdravotní pomůcky a ostatní služby

Rázová vlna

Pro léčbu bolestivých bodů na těle nabízíme aplikaci rázové vlny přístrojem Masterpuls.

Whirlpool

Příjemná relaxace spojená s masáží vodními tryskami a perličkami v bazénku pro cca 6 osob. Teplá voda ve whirlpoolu má cca 32 C˚. Kvalita vody je upravována strojovnou a je pod stálou přísnou hygienickou kontrolou.

Laseroterapie

Laser je druh světelného záření. Jde o světlo jedné vlnové délky, dokonale polarizované, koherentní – paprsky jsou stejně orientované v prostoru i čase. Jeho účinky jsou stimulační, protizánětlivé a protibolestivé.

Výkonová laserová terapie

  • převratná metoda v léčbě bolesti a obnovení hybnosti
  • okamžité výsledky
  • komfortní terapie bez bolesti a nežádoucích účinků
  • výhody oproti běžné laseroterapii: 2-3 x méně ošetření, délka terapie 5 – 10 min., pacient terapii vnímá (forma tepla)

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy, protože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Masér uvolní hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.

Masáž klasická a sportovní

Preventivní i léčebný prostředek při bolestech zad, namožených a ztuhlých svalů a kloubů.
Masáže provádí zkušení maséři s letitou praxí.

Akupunktura

C.L.P.A. nově nabízí akupunkturu pod odborným vedením MUDr. Pavly Burdové, která získala specializovanou způsobilost v oborech Rehabilitace a fyzikální medicína, Algeziologie a absolvovala kurz Základy akupunktury akreditovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR, ukončený zkouškou a certifikátem. Pro více informací a objednání volejte 266 006 412 nebo pište na .

Sauna

K dispozici je příjemná sauna pro cca 6 osob s relaxační zónou. Saunu lze kombinovat s whirlpoolem či masáží pro dosažení maximální relaxace. Sauna nám umožňuje prožít neopakovatelný zážitek saunování při teplotě od 40°C do 110°C. Volba teploty sauny je na každém z nás v závislosti na našem zdravotním stavu a vnitřním pocitu uvolněnosti. Sauna je dnes využívána i v mateřských školách, kde se nastavuje teplota pro saunování maximálně do 60°C.

Po dobu saunování působí na tělo střídavě ohřátí a ochlazení. Saunování zvýší nárůst tělesné teploty (pokožka +10°C, nitro +1°C), zvýší látkové výměny v kůži a vylučování potu, zvýší vylučování nečistot z pokožky, zlepší prokrvení pokožky, uvolňuje svaly a psychické napětí.

Motorová kolenní dlaha

Jako významný a ověřený doplněk pooperační rehabilitace jsme pro Vás zajistili zapůjčení motorové kolenní dlahy k domácímu doléčení.

Pasivní cvičení na motodlaze přináší zlepšení rozsahu kloubu, snížení bolesti, zabránění ztuhlosti kloubu a napomáhá výživě kloubní chrupavky.

Při dlouhodobém pronájmu motodlahy, je po domluvě možná úprava ceny.

Půjčujeme motodlahy od firmy Kinetec.

Rezervace prostor

Většinu prostor rehabilitačního oddělení je možné po domluvě rezervovat ke sportovním či regeneračním účelům. Ideální jako doplněk tréninků sportovních klubů nebo jako volno-časové aktivity firem a jedinců.

Z prostor lze nejčastěji využívat vodoléčebný komplex, kde se nachází whirlpool, sauna, relaxační zóna, masérna, dále pak zařízení telocvičny a posezení v prostoru u recepce. V případě zájmu lze domluvit teoretickou či praktickou přednášku, informační sezení na jakoukoli tematiku ohledně sportu, pohybu, zdravého životního stylu pod odborným vedením.

Nabídka produktů

Zdravotní a cvičební pomůcky

Cvičební míče, Overbaly, ježky, cvičební gumy, podložní polštářky, balanční čočky, a další. Všechny nabízené pomůcky si můžete před zakoupením vyzkoušet v naší tělocvičně, kde Vám zároveň personál poradí s jejich nejširším a nejefektivnějším využitím.

Více zde.

Kompletní nabídku naleznete na recepci rehabilitačního oddělení.